Články

Ako sa zrodil Tangram?

4. októbera 2011

V časopise DŽUNGĽA ste sa zoznámili s hrou tangram. Prečítajte si príbeh o tom, ako táto dávna čínska hra vznikla...


LETNÉ ZAUJÍMAVOSTI

13. júla 2011

Chceš sa pobaviť a niečo nové sa dozvedieť? Prečítaj si tento krátky článok...ZABAVTE SA S FÓBIAMI

13. júna 2011

Vieš, z čoho všetkého majú ľudia neopodstatnený strach? Nájdeš v zozname aj tú tvoju fóbiu? Prečítaj si viac...


Mäsožravé rastliny

15. mája 2011

Mäsožravá rastlina je rastlina ako každá iná, ale dokáže si z času na čas prilepšiť a uloviť si nejaké to mäsko. Môžeš prísť aj o prst?Prečo je 1. apríl "Deň bláznov"?

1. apríla 2011

História tohto dňa nie je celkom objasnená. Niektorí ľudia si myslia, že tento "sviatok" sa vyvinul nezávisle v niekoľkých kultúrach z osláv prvého jarného dňa.


TOP 10 ŠPIÓNOV SVETA

8. mareca 2011

Chceš vedieť, kto boli najznámejší skutoční špióni? Jeden z nich žije ešte dnes...Ako sa zakladateľ skautingu, Robert Baden-Powell, stretol so svojou manželkou Olave

9. februára 2011

Keďže február je taký zamilovaný mesiac, vybrali sme vám zaujímavý romantický príbeh zo skautskej histórie, v ktorom sa okrem iného aj dozviete, prečo sa Deň sesterstva a Deň zakladateľa slávi práve 22.2.


Legenda o sv. Jurajovi

4. januára 2011

Podľa legendy pochádzal Juraj z významnej rodiny z Kapadócie. Začal ako vojak a dotiahol to až na tribúna rímskeho cisára Diokleciána. Juraj sa stal kresťanom a preto mu nebolo ľahostajné, keď sa dopočul, že v jednom kráľovstve...Ako je to so ... sopkou

4. januára 2011

Vrch chrliaci oheň, popol a lávu, ktorá pomaly steká po jeho úbočiach. To je asi obraz, ktorý si všetci predstavíme, keď niekto povie sopka. Prečo ale vôbec máme sopky a ako vznikajú, sa dozviete v nasledujúcom článku.


Ako je to s... vodou?

26. júna 2010

Rozmýšľali ste niekedy, prečo máme vždy dostatok sladkej vody? Odkiaľ sa vlastne berie? Veď my aj naši predkovia pijeme vodu stále a ešte stále sme ju nevypili. A čo sa vlastne s vodou stane, kým sa dostane k nám domov?Čo robiť za búrky?

26. júna 2010

Kedy najčastejšie vznikajú búrky, čo robiť, komu telefonovať v nebezpečenstve... to všetko sa dozviete, keď si prečítate nasledujúci článok.


Svetlo a farby

26. júna 2010

Je svetlo farebné? Čo je to vlastne dúha? Ako vidíme farby?

Chceš poznať odpovede na tieto otázky? Prečítaj si celý článok.